Pierwsza książka z serii Paphos Agora Project!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pierwszą książką pt. "Interdisciplinary Research of the Jagiellonian University in Nea Paphos UNESCO World Heritage Site (2011-2015) – First Results" pod redakcją kierownika PAP prof. Ewdoskii Papuci - Władyki

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pierwsza książką pt. "Interdisciplinary Research of the Jagiellonian University in Nea Paphos UNESCO World Heritage Site (2011-2015) – First Results"!

W wydanej nakładem wydawnictwa Historia Iagiellonica monografii przedstawiono wyniki pierwszych 5 lat badań (sezonów 2011-2015) na Agorze starożytnego miasta Nea Pafos. Publikacja powstała pod redakcją prof. Ewdoksii Papuci-Władyki przy wkładzie 26 autorów tekstów, a także 19 osób pracujących przy jej powstaniu. Tom składa się 20 rozdziałów znajdujących się na 553 stronach. Wewnątrz przedstawiona została historia projektu i jego założenia, analiza stratygraficzna i architektoniczna stanowiska, a także wyniki badań nad pozostałościami kości zwierzęcych oraz artefaktami takimi jak naczynia ceramiczne, lampki oliwne, figurki terakotowe, przedmioty metalowe, kamienne i szklane.

Zawartość można znaleźć pod tym adresem: >>> Pafos Agora Project (PAP) volume 1

Zainteresowanych nabyciem książki zapraszamy na stronę wydwanictwa: http://iagellonica.com.pl/produkt/paphos-agora-project-pap-vol-i/

Wysokie odznaczenia dla naszych archeologów

Konferencja sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021