55 lat polskiej działalności archeologicznej w Pafos na Cyprze stanowisku z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - Wykłady Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich PAU

14 grudnia 2020 w ramach Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich PAU odbył się wykład dotyczący działalności polskich archeologów na Cyprze. Dla wszystkich, którzy nie mogli w nim uczestniczyć udostępniony został on-line!

W ramach panelu wystąpili Prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski), Dr Henryk Meyza (Instytut Kultur Orientalnych i Śródziemnomorskich PAN) oraz Mgr Łukasz Miszk (Uniwersytet Jagielloński), a wysłuchać można było następujących wystąpień:

Papuci-Władyka E. Badania na Malutenie (Maloutenie) w latach 1965-2007 pod kierunkiem K. Michałowskiego i W.A. Daszewskiego

Meyza H.  Badania na Malutenie 2008-2019

Papuci-Władyka E., Miszk Ł. Interdyscyplinarne badania Paphos Agora Project w okresie 2011-2020

Papuci-Władyka E. Nowy projekt Uj, UW, PW, o akronimie MA-P "Malutena i Agora w planie urbanistycznym Pafos: modelowanie miejskiego krajobrazu stolicy hellenistycznego i rzymskiego Cypru"

Zapraszamy do oglądania na kanale YouTube Polskiej Akademii Umiejętności.

Link do nagrania dostępny jest >>> tutaj

Wysokie odznaczenia dla naszych archeologów

Konferencja sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021

18th Meeting on Postgraduate Cypriot Archaeology w Bazylei